Egekben a videó kártya árak? Milyen szempontokat vegyünk figyelembe ha videókártyát vásárolunk?
Mindenek előtt tegyük tisztába, mire is való a videókártya, más nevén grafikus kártya. Milyen szerepe van a számítógépben? A videókártyánk feladata nem más, mint hogy a számítógépből érkező jeleket, a monitorunk, projektorunk, HDTV-nk (kinek milyen megjelenítője van) felé analóg, vagy digitális videó jellé alakítsa át.
2 típusú videókártyát különböztetünk meg: lehet beépített az az integrált, és lehet bővítőkártyás.
Az integrálttal nincs nagy dolgunk, ezt ugyanis készen kapjunk az alaplappal együtt, hiszen erre van rá forrasztva, hátránya, hogy nem lehet cserélni.
A bővítőkártyákat lehet bővebben taglalni, hiszen ezeket tudjuk cserélni igényünk, valamint pénztárcánk szerint.
Kártya foglalat szerint PCIe csatlakozók vannak a piacon. Ennek elődje az AGP a korábbi gépekben volt megtalálható. A videókártyákban található chipek gyártója: nVidia, AMD (amióta a Radeon Ati-t megvette)
A videókártyák gyártói szintén nagy múlttal rendelkező cégek, csak párat emelnék ki: MSI, Gigabyte, ASUS
A videókártya az egyik legjobban sebezhető gyenge pontja gépünknek, mivel a technológia folyamatosan fejlődik, jönnek az újabbnál úkabb játékok, és ha ezekkel lépést szeretnénk tartani, valamint mindig az új játékokkal szeretnénk játszani, akkor esélyes lehet, hogy 2-3 évente szükséges a videókártyát cserélni.
- Fontos figyelembe venni videókártya vásárlásakor, mennyi memóriával rendelkezik, valamint oda kell figyeljünk a hűtésre is. Hiszen ha komolyabb feladatok elvégzésére szánjuk grafikus kártyánkat, gondolunk itt a grafikai tervezésekre, komolyabb játékokra, nem mindegy milyen mértékben melegszik a kártyánk.
Összegzésül: A döntés egyáltalán nem egyszerű, de ha a pénztárcánk bírja is az ütemet, nem érdemes vagyonokat költeni videókártyára, hisz évente jönnek az újak, így a procedúrát kezdhetjük előről.
Amennyiben a cikkünk elnyerte tetszésedet, látogass el weboldalunkra, ahol kedvedre csemegézhetsz videókártyáink bőséges kínálatából!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.